SupraCor Laser

Presbiyopi Nedir?

Presbiyopi, 40 yaşın üzerindeki kişilerde yaşa bağlı olarak oluşan yakını görememe sorunudur. Daha önce hiç göz problemi yaşamamış olsa bile her insan 40 yaşından sonra kitap ve gazete okumada veya bilgisayar çalışmakta problemler yaşamaya başlar. Günümüzde bu rahatsızlığı lazer ile tedavi edebilen en son teknoloji yöntemi SupraCor excimer lazer tekniğidir.

SupraCor tedavisi ekzimer lazer ile yapılan ve yakın görme –Presbiyopi tedavisi için kullanılan bir lazer tedavi yöntemidir. Bütün süreç diğer lazer tedavilerindeki gibi ilerler.

Kornea yüzeyinden mikrokeratom ile flep kaldırılır ve yapılan muayene sonucundaki değerler karşılığında lazer tedavisi yapılır. Uygulama damla anestezisi ile yapılır,uygulama sırasında ağrı hissedilmez. Lazer tedavi süresi 15-40 saniyedir. Supracor tedavisi her iki göze yapılır ve dünyada kabul edilmiş tek presbiyopi lazer tedavisidir.

Supracor sonrasında yakın görme hemen dramatik şekilde düzelir. Bazen, SupraCor sonrasında uzak görmede ilk 1-2 ay hafif bir bulanıklık olabilir ancak bu kalıcı değildir.

Supracor Tedavisi Kimlere Yapılır?

SupraCor Presbiyopi Tedavisi

Excimer Lazer ile gerçekleştirilen presbiyopi tedavisinde korneal bir yaklaşımdır. Supracor ilk olarak Almanya, Fransa ve İtalya’da uygulanmaya başlamıştır ve tüm dünyada kullanılmaya devam etmektedir.

Uzak, orta ve yakın görüşe mükemmellik kazandırırken yüksek kaliteli görüşün devamlılığını sağlar.

SupraCor Kimlere Yapılır?

40 yaş üzeri yakın görme sorunu yaşayan ve gözlük kullanmak istemeyen, uzman göz hekimi tarafından yapılan ön ölçümler ile birlikte uygunluğu tesbit edilen herkese 4-5 dakika gibi bir sürede yapılabilmektedir.

  • 40-65 yaş arası herkese yapılabilir.
  • Yakın görme bozukluğu olanlara yapılır.
  • Uzak görme bozukluğu da varsa o da aynı anda düzeltilir.
  • Katarakt, Glokom , Diabet ve Diabete bağlı göz bozukluğu olmayan hastalara yapılır.
  • SupraCor ile uzak ve yakın aynı anda tedavi edilebilir.
  • SupraCor ile istenmeyen sapmaların oluşması gibi bir sorunla şimdiye kadar karşılaşılmamıştır.

SupraCor'un Yararları Nelerdir?

Gözlük ya da kontak lense bağımlılık kalkar. Yaşam kalitesi artar. Yakın görme keskinliğiniz bir kaç dakika sonra artmaya başlar ancak uzak görüşünüz tam oturması için 1-2 ay lık bir süre geçmesi gerekebilir. Nasıl ki multifokal gözlük camları kullanmaya başladıgınızda alışmanız bir zaman alıyorsa bu da öyledir.

Toplam işlem süresi 15 dakikadır. Tedavi yöntemi kişiye özel olarak belirlenir ve uygulanır.

SupraCor, yakın görmeyi (presbiyopi) düzeltmek amacı ile lazer ile uygulanan bir tedavi şeklidir. Sadece, Technolas 217 P lazer ile uygulanabilir. Dünyada kabul edilmiş tek yakın görme tedavisidir ve her iki göze de uygulanır.

Daha önce lasik yapılmış gözler içinde uygundur. 40-65 yaş arası herkese yapılabilir. Aynı seansta hem uzak hem yakın görme düzeltilme imkanı vardır.

Bu tedavi sonrasında gazete, telefon ve bilgisayar ekranı,restaurant menüsü gibi günlük hayatta karşılaştıgınız durumları gözlüksüz ve konforlu okuma haline getirir. Bu mesafeler için gözlüğe gerek duymassınız.