Genel Göz Muayenesi

Genel Göz Muayenesi

Gözlerimizi düzenli ve kapsamlı bir şekilde muayenelerini yaptırmak her yaş grubundaki kişiler için önemlidir.

İlk göz muayenesini doğumdan sonra ilk ay içinde yapılması gözde katarakt ya da retinal bir hastalığın tesbiti yapıldığı takdirde bebeğin erken teşhisden dolayı erken tedavisi ile,ileri yaşlarda kalıcı görme kusurlarını elimine eder. Çok önemlidir.

3 yaşından sonra gözde kırma kusuru olup olmadığı ile ilgili muayene önemlidir.Eğer herhangi bir kırma kusuru miyop-hipermetropi-astigmat var ise gözlük reçetesi yazılarak ve gerekli göz ekzesizleri verilerek ileriki yıllarda göz tembelliği (ambliop) olmasının önüne geçilmiş olur.

Sonraki yıllarda senede 1 kez göz muayenesi yeterlidir eğer herhangi bir göz kusuru yok ise eğer.
40 yaş sonrası eğer herhangi bir hastalık yok ise senede bir kez göz muayenesi yeterlidir. Eğer, diabet, glokom, sarı nokta hastalığı, hipertansiyn gibi hastalıklar da varsa senede 2 kez göz muayenesi olunmasında fayda vardır.

Günde 1 saatden fazla bilgisayar kullanan kişilerinde gözlerine ayrıca önem vermesi gerekiyor. İlerleyen zamanda kuru göz ve kırma kusurları çok fazla görülmektedir. Hatta yoğun bir şekilde bilgisayar ekranına bakanlarda erken yaşta katarakt ve lens yaşlanması görülmektedir.

 

Rutin Göz Muayenesi

Rutin Göz Muayenesinde

  • Göz ve görme derecesinin digital ölçüm cihazları ile ölçülmesi
  • Göz tansiyonuna bakmak
  • Çocuk ise eğer şaşılık muayenesi yapmak
  • Katarakt muayenesi
  • Retina muayenesi
  • Gerekli oldugu takdirde kontak lens muayenesi

Yapıyoruz. Ve sonrasında da ona göre tedavi ve önerilerimiz oluyor.

Happy senior loving couple over blue background